Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství ČR na dlouhé trati a 3. a 4. závod Českého poháru

14. 5. 2010

Dne 8. a 9.5. se Bludný Kořen zúčastnil svého historicky prvního vystoupení v Mistrovství ČR a Českém poháru.

 

Účastníci: Ze závodníků Kája a Išta a za Funklub Míša s Pepou.

 

Hodnocení závodů: Terén byl velice podmáčený a náročný. Obzvláště v sobotním závodě se při postupu na první kontrolu (90% tlačení) všem ježily vlasy hrůzou. Postupy na další kontroly už byly kreativnější a ne tak náročné. Nakonec se z toho vyklubaly fajn závody. Kontroly byly skvěle rozmístěny, terén a zázemí dobře vybráno. Prezentace a organizace byla zvládnuta na výbornou. Z mé strany není pořadatelům, co vytknout. Hodnocení bufíků a občerstvovacích zařízení by se měl ujmout spíše funklub, ale i tady bylo opravdu z čeho vybírat a tak myslím, že i tady  bylo vše ok.

 

Hodnocení výkonu: mně osobně se velice líbil sobotní dlouhý závod, kde jsem si blátíčko a požitek z jízdy pěkně vychutnával. Dokonce jsem se po cestě na pětku byl podívat na rozhledně a při šlapání na devítku jsem se málem zastavil na nákup v Kauflandu . Nebýt těchto dvou pokažených kontrol mohl jsem v pohodě myslet na umístění do třicítky a s tím bych byl velice spokojen. Kájovi se v sobotním závodě asi příliš nepovedl začátek. Ale téměř stabilním výkonem na všech kontrolách  dokázal o sedum minut porazit svého předsedu. Při večerní poradě nad pivem  mu za to bylo patřičně vyčiněno a byl varován, že pokud by chtěl předsedu porazit i v nedělním závodě pojede domů vlakem.

Vědom si Kája vážnosti situace a nehostinností českých drah raději v neděli zvolnil a nechal mě v našem klubovém souboji vyhrát. Snížil sem tak na 2:1 pro Káju.  Budiž mu ke cti , že v cíli neřekl - čekal jsem na tebe, ale použil výmluvu o bloudění a že chvílemi nevěděl, kde je. Z toho lze usuzovat, že mu nedělní závod nevyšel podle jeho představ. No ani mně ne. To jsem opravdu nečekal. Vyloženě jsem nepokazil žádnou kontrolu a tak se mně asi povedlo zajet můj nejlepší výsledek sezóny 2010. Lepší už to letos u mne nebude.

 

Celkové hodnocení: Musím říct, že přemluvit organismus, aby po sobotě znovu nastoupil do závodů  nebylo jednoduché. Vyzkoušeli jsme si své síly a konfrontovali je s konkurencí. Stále se učíme a snažíme se. Do Blanska jsme jeli sbírat zkušenosti a užít si fajn víkend. To se nám určitě povedlo. Pro letošek je pro Bludný kořen cílem dojíždět závody a nekončit poslední. Až vychytáme pár much a vyhneme se zbytečným blouděním, tak budeme vozit pěkná umístění.

 

Před statistikama bych ještě rád poděkoval Kájovi za vzornou reprezentaci Bludného kořene. Funklubu za podporu a zázemí  a SBK za špičkovou organizaci.

 

Výsledky sobota: mtbo2010.sbk-ob.com/sobota/h21c.htm

 Výsledky neděle: mtbo2010.sbk-ob.com/nedele/h21c.htm

 Průběžné výsledky ČP: www.mtbo.cz/archiv/2010/cp2010_3ze4_1p.txt

Výsledky ve Splitsbrowseru sobota: reactor.php5.cz/splitsbrowser/sb_view.php

Výsledky ve Splitsbrowseru neděle: reactor.php5.cz/splitsbrowser/sb_view.php

A tohle je naprostá bomba, co vám umožní zažít závody znovu. Pěkně přehledně a stejně napínavě. Můžete juknout i na postupy:

Sobota: ob.tmapserver.cz/scripts/reitti.cgi       

V nedělním závodě doporučuju vybrat Káju a 7 závodníků před ním. Nezapomeňte zaškrtnout kolonku aby se Vám  z obrazovala jména.

neděle: ob.tmapserver.cz/scripts/reitti.cgi