Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovsví ČR na klasice – 7 a 8 závod Českého Poháru.

31. 5. 2010

 

Účastníci: Sobota - Išta

               Neděle - Išta, Kája a za funklub Míša.

 

Hodnocení závodů: Z pořadatelského hlediska  to byly opět velice vydařené závody. Pořadatel dělal, co mohl a co kapacita areálu dovolovala. Terén byl hodně rovinatý, ale také dost bahnitý. Ve volbě postupů se nedala udělat závažná chyba, kterou by závodník ztratil spoustu minut. Nedělní závod byl, co se týče postupů o něco kreativnější a pestřejší. O tomto víkendu rozhodovala hlavně fyzická zdatnost závodníků. To zapříčinilo velice vyrovnané časy a boj o každou vteřinu.

 

Hodnocení výkonů: Už z rozpisu závodu mi bylo jasné, že Seletické terény(roviny) mi nebudou příliš vyhovovat. Přesto jsem z jízdy měl celkem dobré dojmy. Problém mi občas dělala dohledávka kontrol v šílené spleti cestiček. Na trati sem předjížděl závodníky o kategorie výše a tak sem byl poněkud rozčarován až 37 místem. Na druhou stranu časové rozestupy mezi závodníky jsou v řádech sekund a tak lepší umístění nebylo daleko. Stejné dojmy mám i z nedělního závodu, v kterém bych chtěl vyzdvihnout především výkon Káji, který za mnou zaostal o pouhou minutu, což na to, že se s terénem a měřítkem mapy teprve seznamoval je úžasný výkon. 

 

Celkové hodnocení: Osobně bych uvítal složitější a náročnější terén. Po devátém místu v Blansku mě tyto závody opět vrátily na zem  a ukázaly, kam zatím opravdu patřím. Nejlepší výkon jsem asi předvedl na sobotní párty, kde jméno Bludný kořen vstoupilo do povědomí ostřílených eliťáků, co už nyní vědí, že na Bludný kořen si budou muset dávat bacha a to především na sobotních pařbách.

 

Zasedání sekce: V sobotu večer ještě proběhlo zasedání sekce MTBO, kde jsem rovněž reprezentoval náš tým. Projednávaly se především termínové změny v závodech MČR a ČP na další sezónu. Pro nás to zásadní změnu nepřináší, ale pokud by měl někdo zájem dočíst se k tomu více, zápis ze schůze bude zveřejněn na stránkách MTBO.

 

 

Výsledky sobota : ob.vse.cz/zavody/mtbo2010/vysledky.php

Výsledky neděle : ob.vse.cz/zavody/mtbo2010/vysledkyne.php

Průběžné pořadí ČP : www.mtbo.cz/archiv/2010/cp2010_5z8_1p.txt

Postupy sobota : ob.tmapserver.cz/scripts/reitti.cgi

Postupy neděle : ob.tmapserver.cz/scripts/reitti.cgi

Splitsbrowser sobota : reactor.php5.cz/splitsbrowser/sb_view.php

Splitsbrowser neděle : reactor.php5.cz/splitsbrowser/sb_view.php

 FOTKY : www.mtbo.cz/view.php

 

 

Co dál: Nyní nás čeká malá pauzička zpestřená naší srdeční záležitostí čtyřiadvácou a pak již soustředění na závody v Hamrech na Jezeře, kde by mě moc potěšilo, pokud by se nám podařilo postavit štafetu. Rozpis závodu najdete na těchto stránkách vli.tul.cz/mtbo2010/