Jdi na obsah Jdi na menu
 


První závod pod křídly Bludného kořene.

21. 4. 2010

Jak nám to probíhalo?

V podstatě to dopadlo tak,  jak naznačila cesta na místo určení. V Praze a před Příbramí jsem zaspal odbočku.  Zato Kája neztratil hlavu a i skrz Prahu vedl Bludný kořen zdárně do cíle, tedy ke startu závodu.

To už sem začínal tušit, jak to dneska bude s těma silama rozděleno a varoval sem Káju, že jestli mě předjede, budu zvažovat jeho vyloučení z teamu . Co s takovýma, kteří neuznávají autoritu že ?
Jaké to ale bylo překvapení, když jsem po závodě zvažoval, zda by nebylo lepší, aby z toho teamu vyloučili mě .

Následující řádky mohou být nevhodné pro osoby do 18 let.  !!! POSRAL JSEM TO !!!

Bylo jasné, že když sem před závodem týden polehával, že na tom nebudu fyzicky úplně nejlépe, ale říkal jsem si, že zúročím své zkušenosti. Nic takového se ovšem nestalo . Shrnuto podtrženo závod mi nesedl, hlava mi to nebrala a nohy už vůbec ne. Nemá cenu se vymlouvat na mapu, podmínky jsme měli všichni stejný. Jde o to, kdo se s nima nejlépe  popere. A kdo se s nima pral velice statečně byl Kája. Klobouk dolů před jeho prvním orienťákem. Probíral jsem se výsledkovou listinou a většinou s námi jeli ostřílení závodníci, kteří jezdí o kategorie výše. To, že s nima Kája dokázal hned na poprvé držet krok, je něco, za co si zaslouží pochvalu. Takže Kájo chválím a ať ti to vydrží.

Po závodě jsme malinko vyzpovídali našeho nejlepšího závodníka v malém interwiu .

Zelenou barvou budou psány otázky reportéra:

Červeně odpovídá Kája:

Tak co?

Jo, bylo to super, čekáš dlouho?

 

Závěrečné hodnocení bude tedy vesměs kladné. Závod splnil to, co jsme si od něj slibovali. Vyzkoušet si orienťák před hlavní sezónou.

Vyzkoušet, zda funguje čip.

A doladit nedostatky na vlastnoručně vyrobeném mapníku. S uspokojením musím říci, že nedostatky nebyly nalezeny žádné. Zato díky všem, kteří se na výrobě ultralehkého mapníku podíleli.

Výsledky můžete najít na stránkách závodu. Pro ty, kteří se v tom nechtějí rejpat, tak tisková zpráva hovoří, že z 24 závodníků se Kája umístil na 19 místě a já skončil s ohromnou ztrátou jako poslední klasifikovaný závodník  na 21 místě.

 

 Čest poraženému a sláva Kájovi .

Vzhůru do boje s dalšími B(b)ludnými kořeny na dalších závodech.

 

Těší se na Vás váš Yšta.